שמלות לשושבינות – כדי שכולן תיראנה נהדר ביום החתונה!​

שמלות לשושבינות – כדי שכולן תיראנה נהדר ביום החתונה!

 

לווי שושבינות את הכלה אינו פופולארי כפי שהיה בעבר, אך בכל זאת ישנן עדות שעדיין מקיימות את המנהג. בחתונות של בני העדה האתיופית, למשל,  אפשר לראות לצד הכלה מספר שושבינות ולצד הגבר את אתו מספר שושבינים. השושבינים מלווים את החתן והכלה לאורך כל היום ובעת החופה הם ניצבים אלה מול אלה לצדי השביל המוביל לחופה. השושבינים נבחרים בדרך כלל מבין קרובי משפחה או חברים טובים שהולכים יחד זה לצד זה הרבה שנים.

 

אודות מנהג השושבינות

מנהג השושבינות קיים אצל הנוצרים ולכל כלה הנכנסת לכנסייה נלוות מספר שושבינות הלבושות כולן באותן שמלות לשושבינות.הזכות לבחור שמלות לשושבינות היא בידי הכלה. היא מחליטה איזה צבע תהיה השמלה, באיזו גזרה ומהם הפריטים הנוספים לה, כמו נעלים, צעיף או כל פריט שתבחר.

השושבינות הנלוות לכלת השמחה אינן רק בתחום הנישואין. גם לכלת בת המצווה יש שושבינות שהן לבושות באותן שמלות ונבחרו על ידי כלת בת המצווה.

בדרך כלל השושבינה המתלווה לכלה בדרכה לחופה היא ילדה או נערה מבנות המשפחה הלבושה אף היא בשמלת כלה היא הולכת לפני הכלה ובידה סלסלה מלאה בפרחים אותם היא מפזרת לאורך השביל המוביל אל החופה.

 

רוצות שגם השושבינות תיראנה נהדר באירוע?

 

חנויות המוכרות שמלות לבנות מצווה מספקות גם שמלות לשושבינות. ניתן גם להזמין שמלות לשושבינות על פי עיצוב של בעלי השמחה. את שמלות השושבינות לחתונה צריך לעשות אצל תופרת, זאת משום שקשה יותר למצוא דגם זהה למספר בנות במספר גדלים ובמיוחד שלרוב הכלה בוחרת אותן. נשים אינן אוהבות להגיע לאירוע ולמצוא שעוד אישה או יותר לובשות את אותן השמלות כמו השמלה שלה. שמלות לשושבינות הן ייחודיות ורק השושבינות לובשות את אותה שמלה.

 

אין מה לעשות עם שמלות לשושבינות לאחר האירוע. כולנו זוכרים את הסרט המפורסם “עשרים ושבע שמלות” הסביר את ענין השמלות באופן אמיתי. השושבינה נשארת עם מלאי של שמלות. בשל כך, מומלץ לקנות שמלות לא יקרות שאפשר להעביר הלאה או למכור באינטרנט, וישנה אפשרות גם לשכור לערב אד, כמובן.