טיפים בבחירת בגדים לילדים​

טיפים בבחירת בגדים לילדים

 

בהגיעם של הילדים לגיל המצווה, אם זה בר מצווה או בת מצווה, כל הסובבים אותם מתרגשים מהאירוע המסמל את הפיכתם מילדות לבגרות. אירוע זה הוא מכונן בתרבות ובמסורת היהודית ובעל חשיבות מרובה בתוך התא המשפחתי היהודי-ישראלי. על כן, חתן הבר מצווה וכלת הבת המצווה נוהגים להתגנדר, להצטחצח ולרכוש חליפה, או שמלה, ההולמת אירוע מכונן כגון זה.

 

משום כך, לעיתים נוצרות מחלוקות מסוימות בין הורים לילדיהם בקשר לאיזה סוג חליפה או איזו סוג שמלה על הילדים ללבוש לכבוד המאורע. בשווקים קיים מבחר גדול מאוד של בגדי אירועים לילדים וצריך לדעת לאן ללכת ובאיזה חנות יש מבחר מספיק גדול על מנת שלילד או לילדה יהיה מגוון מספק של דוגמאות. בל נשכח שבגיל הזה הילדים עוברים שינויים פיזיולוגיים מהירים ולכן צריך בגדים שיתאימו להם בצורה הנכונה ושלחנות הבגדים יהיה מבחר גדול של גדלים, מידות וצורות.

 

ראשית, כלל חשוב ביותר הוא לתת לילד או לילדה חופש בחירה רחב מאוד בבחירת הבגד. על ההורים לתת פה ושם כיוונים או פידבקים, אך לנסות כמה שפחות להתערב או ללחוץ את הילד בבחירת הבגד. לא צריך ללחוץ – גיל המצווה מסמל חירות ועצמאות – תנו לו את זה. בהמשך לזה, הילדים גם יודעים כיצד חבריהם לכיתה התלבשו באירועים האישיים שלהם, ולכן הם כבר יטעימו באופן טבעי את הבגדים שלהם על פי הנורמות בסביבתם הקרובה.

 

לצפייה בקולקציית בגדי בר מצווה 2020: לחצו כאן.

 

שנית, לא פחות חשוב, רצוי לערוך סקר אינטרנט קטן ולראות אילו חנויות שמספקות בגדי אירועים לילדים קיימות. חנות מיוחדת לבגדי אירועים לילדים היא דבר חשוב, מכיוון שחנות זו לוקחת בחשבון את הנרטיב האופנתי במקובל באירועים. והכי חשוב, החנות תספק ותתאים בגדים בגדלים משתנים ובמידות משתנות לגיל זה. בגיל זה הילדים לפעמים גדלים בצורה לא סימטרית, והפיזיולוגיה משתנה בצורה מהירה ולא אחידה, ועקב כך לחנות מיוחדת לבגדי אירועים לילדים יש חשיבות גדולה בהתאמה מדויקת של הבגד באופן ספציפי לכל ילד וילד.

 

שלישית, זמן! חשוב לקחת טווח זמן בטחון ולהתחיל את החיפושים לפחות חודשיים לפני האירוע משתי סיבות עיקריות: א. אינכם רוצים להיות לחוצים במציאת חליפת בר מצווה, או שמלת בת מצווה, יום לפני האירוע ולבחור בבגד מרושל שהילד לא שלם עימו. ב. שתוכלו גם ליהנות מהתהליך הקנייה עצמו, לבלות יחד, לקבל החלטות ולנהל דיאלוג אחד עם השני.

 

רביעית, נסו לנהל דיאלוג עם הילד לגבי הבגד. תוכלו לגלות הרבה עליו ועל אופנת הצעירים היום: מה הם אוהבים, מה הם הדברים המקובלים ומהם הטרנדים המובילים. בנוסף נצלו את התהליך כדי ללמד אחד על השני לדבר אחד עם השני, להתקרב וכמובן ליהנות.

 

לקריאה נוספת: כל המאפיינים של שמלת בת מצווה