איך לנהל דיאלוג עם הילד על אירוע בר מצווה​

איך לנהל דיאלוג עם הילד על אירוע בר מצווה

 

אירוע בר המצווה הינו אחד האירועים היותר מרגשים בחייו של כל ילד ההופך בשלבים אלו מילד ממש לנער בוגר יותר ומתחיל את תהליך ההתבגרות הפרטי שלו. אין ספק שבר מצווה הינו הרבה יותר מרק טקס המצהיר על כניסה לחיים בוגרים יותר אלא שהוא גם מהווה הצהרה חברתית ומעמיד את הנער בפני התמודדויות חדשות.

 

החל מהצורך לזכור את הפרשה הרלוונטית בתורה בעל פה והמעמד המלחיץ של עמידה מול קהל, דרך הבחירה במקום החגיגה והזמנת האורחים ועד למשמעויות העמוקות יותר של חגיגת בר מצווה כגון ההצהרה החברתית וההכרה החברתית שיש בטקס זה הרי שטקס בר מצווה מעמיד כל נער בפני אינספור ריגושים ולחצים חדשים שלא הכיר קודם לכן בהיקפים גדולים.

 

רבים אינם יודעים כיצד להתנהל מול הילד המוצא את עצמו לחוץ אף הוא נוכח הנסיבות המשתנות והצורך בהחלטות מהירות על אופי המסיבה ועל האלמנטים השונים ההופכים אותה להצלחה משמעותית. ישנה חשיבות גדולה להחלטתו של הילד בנוגע  למקום החגיגה וכן בנוגע לאופי חגיגת אירוע בר המצווה מאחר ומדובר בהצהרה חברתית לא פחות מאשר בחגיגה או ציון דרך מסורתיים גרידא.

 

לכל החלה של הנער תהיה השלכה חברתית גם אם לא באופן מידי וכן יש לה השתקפות בעיני חבריו. כמו כן, מאחר ומדובר באירוע מרגש אף מלחיץ, עדיף להיות חלק תומך בהחלטות של הנער ולא החלק המלחיץ, מה שיכול לסגור אותו יותר ולגרום להתגוננות מצדו. אם אתם רוצים להעניק לעצמכם הזדמנות להתקרב אל ילדכם ולהעניק לו חוויה אותה לא ישכח במשך שנים רבות הרי שדו שיח בוגר לגבי ההחלטות השונות הקשורות לבר המצווה יכול להעניק לו ולכם הזדמנות ליצירת האירוע המשמח ביותר.

 

מגוון האתרים המאפשרים חגיגת בר מצווה הינם אינסופיים ובאמצעות בדיקת המקומות הללו ביחד עם חתן השמחה ניתן להחליט יחדיו ובהתחשב בנסיבות המתאימות על המקום האולטימטיבי מבחינתכם. חשוב לשתף את הילד בכל החלטה ולתת מקום לדעותיו ותחושתו בנוגע לכל בחירה הנעשית בהקשר של בר המצווה.

 

לקריאה נוספת: כניסה מרשימה לבת/בר מצווה